Czy warto zapisać dziecko do przedszkola?

Każde dziecko, bez względu na wiek, płeć i pochodzenie, potrzebuje miejsca, gdzie będzie czuło się bezpiecznie i zostanie otoczone profesjonalną opieką. Takie warunki stwarza między innymi niepubliczne przedszkole w  Tarnowie Podgórnym, które posiada wiele placówek, gdzie dziecko będzie mogło nawiązywać relacje z rówieśnikami i kształtować swoje zachowania interpersonalne. Jak na tak niewielką miejscowość wybór jest naprawdę szeroki. Dziecko spędza w przedszkolu mnóstwo czasu, dlatego przed wyborem konkretnej placówki należy rozpatrzyć wszelkie „za” i „przeciw”. Jest to pierwsza bardzo poważna decyzja, którą podejmujemy w imieniu naszego dziecka. Rodzice powinni uzależnić swój wybór przede wszystkim od kadry. Wykwalifikowana pod kątem pedagogicznym kadra ma za zadanie zapewnić naszym dzieciom rozwój intelektualny, ale także, o ile nie przede wszystkim, bezpieczeństwo i troskliwą opiekę. Jednak wykształcenie to nie wszystko. Ważniejsze jest doświadczenie i przede wszystkim pasja, z jaką pracownicy przedszkola odnoszą się do dzieci. Dopiero w drugiej kolejności o wyborze danej placówki może zadecydować odległość od miejsca zamieszkania lub pracy oraz godziny otwarcia. Placówki przedszkolne opiekują się dziećmi zazwyczaj w godzinach od 07.00 do 18.00. W przypadku przedszkola prywatnego godziny pracy mogą być nieco dłuższe.