Przedszkola z grupami mieszanymi wiekowo

Jest wiele zalet takich przedszkoli. Po pierwsze dzieci uczą się dogadywać z osobami starszymi oraz młodszymi. Dzieci starsze uczą się cierpliwości oraz jak pomagać słabszym, uczą jak być empatycznym oraz miłym. Młodsze maluchy uczą się od starszych dzieci nowych umiejętności np. próby wiązania sznurowadeł.

Takie przedszkole powinno być dobrze przystosowane do potrzeb dzieci dla każdego wieku, np. poduchy do odpoczynku dla maluchów, które mają trzy/cztery lata, krzesełka i miejsce dla pięciolatków. Zajęcia powinny być odpowiednio przystosowane. Warto mieć gry, puzzle, kolorowanki o innym stopniu trudności. Zajęcia dla starszaków powinny być dłuższe i z mniejszą ilością przerw, a dla młodszych krótsze z większą ilością przerw i czasu na zabawę. Najlepiej by było gdyby było więcej niż jeden opiekun grupy.