Rozwój społeczny dziecka w przedszkolu

Warto posyłać dzieci do przedszkola z kilku ważnych powodów.

Dziecko poznaje rówieśników i uczy się rozmawiać. Niektórym jest to łatwo, a niektórym sprawia to to trudność. Nieśmiałe dzieci przełamują się i stają się bardziej otwarte na świat. Maluchy poznają swoje charaktery i próbują wyrażać siebie. Uczy się ról społecznych innych od brat/siostra, syn/córka czy wnuk/wnuczka. Jest kolegą/koleżanką a powoli uczniem. Uczy się jak należy się zachować.

Maluch może się bawić i nie tęskni za rodzicami, głównie mamą co w późniejszym wieku szkolnym nie będzie się bać zostawać sam, zajmuje się nowymi znajomościami, uczy jak radzić sobie sam. Uczy się akceptować zdanie innych i kreuje swoją świadomość.

Pociechy w przedszkolach głównie się bawią się w zabawy wymyślone przez siebie. Przyjmują pewne role mamy, taty, lekarza, strażaka itp. Przez to uczy się jak się zachowywać w różnych sytuacjach.