Zabawki z życiu pociechy

Maluchy od urodzenia ściskają nasze palce, w późniejszym okresie zaczynają się bawić klockami, grzechotkami, próbują rozkładać je na części. Często zabawki rozkładane są przez pociechy na części, a rodzice narzekają, że je psują. Te „psucie” to naturalna rzecz w życiu naszego dziecka. Przez to uczą się jak są one zbudowane, potem próbują je składać znowu.

W okresie od 3-6 lat dzieci budują wieże, miasteczka i inne konstrukcje z klocków. Pomaga im być kreatywnymi. Stara się je układać je tak jak sobie wymyślił. Takie zabawy pomagają dzieciom myśleć abstrakcyjnie. W późniejszym wieku dokładają różnej wielkości i koloru pudełka, jakieś zabawki typu małe laleczki.

Częstą zabawą wśród dzieci jest zabawa w dom. Ustalają, kto jest mamą, tatą i dziećmi. Głównym wzorem jest sytuacja w ich domach, dlatego jest ważne, żeby rodzice byli razem i żeby nie kłócili na oczach dziecka. Dzieci zapamiętują zachowania rodziców i szybko przyswajają, bo myślą, że tak powinno być. Inne zabawy tworzą zachowania i umysł młodego człowieka.